Hogy zajlik a fizioterápia, mi a menete?
Első találkozás egy beszélgetéssel és közben az állatorvostól kapott kórlapra tekintettel egy állapotfelméréssel kezdődik. A konzultáció célja, hogy a kutya állapotára, életmódjára, szokásaira tekintettel a leghatékonyabb terápiás módszert tudjuk kiválasztani. És azonosítani tudjuk azokat a szokásokat illetve tevékenységeket amelyek segítik vagy esetleg hátráltathatják a mielőbbi gyógyulás folyamatát.
Ennek alapján veled, mint gazdival közösen kidolgozunk egy “személyre szabott” programot a kutyus számára.
A program tartalmazni fog rövid- és egy hosszú távú célt is. Amint kiválasztottuk a kezelési formát, ami gyógyulásához szükséges, kezdhetjük is a terápiát. A terápiában lesznek házi feladatok, otthoni gyakorlatok, amelyeknek fontos szerepe van abban, hogy kis kedvenced minél gyorsabban felépüljön. Ahhoz, hogy az otthoni gyakorlatok zökkenőmentesen menjenek, végig mellettetek leszek, támogatni és vezetni foglak titeket.
Mikor kezdjünk el a fizioterápiás kezeléseket?
Rögtön a sérülés illetve diagnózis vagy műtét után a leghatékonyabb. Érdemes tudni azt is, hogy a műtét után nem szükséges megvárni a varratszedést, mert már ebben a fázisban is biztosítani lehet kedvencednek a legjobb és legfájdalommentesebb technikákat, gyakorlatokat, feladatokat, amelyek segítik a gyorsabb gyógyulását.
Milyen gyakorisággal van szükség a kezelésekre?
Ez teljes mértékben helyzet és eset függő. Általában heti egy-két alkalom elegendő, amellett, hogy otthon napi rendszerességgel szükség van a házi feladatok elvégzésére. Annak érdekében, hogy a legkörültekintőbb terápiában legyen a kutyusnak része, szükséges hogy, még az érkezésetek előtt kitölts egy “Kutyus önéletrajzot”, és ezt, valamint az összes orvosi dokumentációt elküld nekem a juliette@dogplnet.hu e-mail címre. Az orvosi diagnózis kulcsfontosságú, mivel kizárólag ezzel együtt fogok tudni segíteni.
Szeretettel várlak titeket.