Dátum:
Szerző:andrisadmin
Kisállatainkkal “elzártság idején” pszichológus szemével. Dr. Sátori Ágnessel beszélgetünk. Mikre érdemes odafigyelnünk, hogy kisállataink nyugodtak és kiegyensúlyozottak tudjanak maradni most és miután minden újra visszakerül a régi kerékvágásba?
Ebben a videóban általánosságban fogunk beszélni kutyák mozgásszervi érintettségeiről, betegségeiről. Tartsatok velem.
Ebben a videóban Dr. Pajor Csabával fogunk beszélgetni az elülső kereszteződő szalagszakadásról, mely kedvenceink térdízületét érinti. Kicsit nagyobb lélegzetű videó lett, viszont azt gondolom minden kérdésre választ kapunk belőle. Tartsatok velem.
Első találkozás egy beszélgetéssel és közben az állatorvostól kapott kórlapra tekintettel egy állapotfelméréssel kezdődik. A konzultáció célja, hogy a kutya állapotára, életmódjára, szokásaira tekintettel a leghatékonyabb terápiás módszert tudjuk kiválasztani. És azonosítani tudjuk azokat a szokásokat illetve tevékenységeket amelyek segítik vagy esetleg hátráltathatják a mielőbbi gyógyulás folyamatát. Ennek alapján veled, mint gazdival közösen kidolgozunk egy “személyre szabott” programot a kutyus…
Fizioterápia egy ősi gyógymód, amely természetes energiákra épülő kezelés, gyógyászat és rehabilitáció, kedvenceink mozgásszervi problémáira, ortopédiai és neurológiai betegségek esetén. Sérülés vagy betegség utáni avagy műtét előtti vagy utáni rehabilitációban van fontos szerepe. Széles körben elfogadott, mint egy fontos alkotóelem a kisállatok kezelésében. Jó megtapasztalni, hogy többen előre gondolkodva már prevenció jelleggel is igénybe veszik ezt a módszert. Kutya-fizioterápia ugyanazt…
Dr Bendzsel Dániellel beszélgetünk a koronavírussal kapcsolatban például… Veszélyes e háziállatainkra a koronavírus? Valóban terjeszthetik a bundáikon keresztül? A fertőtlenítő szereknek milyen hatása van kis kedvenceinkre?
Ebben a videóban az elülső kereszteződő szalagszakadásról fogunk beszélni kutya fizioterapeuta szemszögéből. Tartsatok velem.